Pedaldaşlar Öğrencilerle Buluştu

10 Haz

Derneğimizin bisiklet ile ulaşım, tatil, turizm, tur, festival, gezi, şenlik, yarış vb. faaliyetlerin etkinleştirilmesi ve geliştirilmesini sağlamak ve bu konuda çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermenin yanı sıra Atatürk’ün gösterdiği hedef ve ilkeler doğrultusunda çağdaş yaşama uygun olarak, üyelerin ve sporcuların beden ve ruh sağlığını geliştirecek olanaklar hazırlamak ve onların fizik ve moral eğitimleri ile ilgilenmek, onları derneğin tesis ve faaliyetlerinden yararlandırmak gibi hedef ve ilkeleri bulunmaktadır.

Bu kapsamda dernek üyemiz Öğretmen Hayrunnisa Ceylan’ın daveti ile görev yaptığı Sipahiler Köyü Şehit Gürdal Çakır Ortaokulu öğrencileriyle 24 Mayıs 2015 Pazar günü gerçekleştirdiğimiz buluşma bize ne kadar doğru,gerekli hedefler ve ilkelerle hareket ettiğimizi tekrar hatırlatmıştır.

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Bakay ve Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Baydar’ın eşliğinde 25 öğrenciyle; bisiklet kültürü, bisiklet ve doğa birlikteliği, trafikte bisikletin taşıt olarak yeri ve trafik kuralları hakkında bilgi paylaşımında bulunduğumuz farkındalık çalışmamız ardından 10 Km’lik keyifli bir bisiklet turu ve piknik yüzlerde hoş tebessümler, zihinlerde güzel anılarla sonlandı.

Katılan ve destek veren tüm pedaldaşlara teşekkür eder, bisiklet sporunun Bartın’da da hak ettiği yere ulaşmasında dernek yönetimi olarak her zaman ortak çalışmalara hazır olduğumuzu bildirmek isteriz.

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği Yönetim Kurulu