Şehitlerimize Pedalladık

27 Mar
Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümünde Bartın ‘dan Çanakkale ‘ye Şehitlere Saygı Turu için 30 bisikletli Çanakkale’den döndü. Bartın Valiliği önünden 24 Mart sabahı yola çıkan Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği üyeleri Bartın Valisi Sn. Nusret Dirim’den Bartın toprağı ve bayrağını teslim almışlardı.
Biri Truva parkuru, diğeri şehitlikler ve Abide turu olmak üzere iki gün süren Şehitlere Saygı bisiklet turunda tüm Türkiye’den gelen yaklaşık 3 bin bisikletli 130 km pedalladılar.
Çanakkale Valiliği ve Gelibolu Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından organize edilen turun ikinci gününde Bartın’lı bisikletliler Bartın’lı şehitlerimizi dualar ve minnet ile andılar. İl Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Sn. Ali Özdemir’in de eşlik ettiği organizasyonda Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği Bşk.  Mustafa Artar, Çanakkale Valisi ve organizasyonun turu başlatması öncesi kürsüden teşekkür konuşmasını yapıp, tüm katılımcıları 12-15 Ekim tarihlerinde Ulus’ta Küre Dağları Milli Parkında yapılacak 4. Bartın Bisiklet Festivali’ne davet etti.
Kafile 27 Mart sabahı itibariyle Bartın’a ulaştı.
Organizasyonu gerçekleştirmemizde desteklerini esirgemeyen Bartın Valisi Sn. Nusret Dirim ve eşlik ettikleri için Sn. Ali Özdemir’e Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği yönetimi olarak teşekkür ederiz.
Mustafa Artar
Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği Bşk.
Not:
Videolar ve görsellere https://drive.google.com/open?id=0B9qUpPEtpxiSaFg3TUt5aFdueVE linkinden erişebilirsiniz.