Sürdürülebilir Kalkınma için Turizm – Sürdürülebilir Turizm için Bisiklet

12 Nis

Birleşmiş Milletler 2017 yılını Sürdürülebilir Kalkınma için Turizm Yılı ilan etti Dünyanın farklı ülkelerinde farklı aktivitelerle konunun önemine ilişkin etkinlikler yapılmakta, ülkemizde de farklı illerde konu hakkında çeşitli aktiviteler organize edilmektedir.

Bizler Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği üyeleri, coğrafyamızın sahip olduğu başta kıyı alanlarımız olmak üzere, Küre Dağları Milli Parkı, yaylalarımız ve plajlarımızın bölgemizin turizm üzerinden kalkınmasında değerini bilen bisikletliler olarak, yaşadığımız çevrenin hem algılanmasında, hem de korunarak geleceğe aktarılmasında bisikletli erişimin önemine inanıyor ve çalışmalarımızı bu yönde ilerletiyoruz.

2014’ten bu yana yapılan Bartın Bisiklet Festivallerinin bu yılki dördüncüsünü Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü ve Ulus Belediyesi destekleriyle Küre Dağları yakın çevresi ve Ulus’ta gerçekleştireceğiz.Festivale gelmesini planladığımız 300 bisikletli ile bölgemizin tanıtımına katkı sunarken, bisiklet gibi çevreye zarar vermeyen, izinden başka bir atık bırakmayan yüzyılın icadı ile sağlıklı yaşama da pedallayarak kentimizi ve bölgemizi tanıtıyoruz.
Sürdürülebilir Kalkınma için Turizm yılı kutlu olsun. Önümüzdeki 15-22 Nisan Turizm haftasında da farklı alanlara yapacağımız bisiklet turlarımız ile etkinliklere Bartın olarak bisiklet üzerinden katkı sunacağız.
Saygılarımızla.
Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği
Yönetim Kurulu
Bkz. http://www.tourism4development2017.org/