Teşekkürler Bartın

21 Eyl

16-22 Eylül 2017 tarihleri arasında Bartın Belediyesi öncülüğünde Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneğimizin de yoğun katkıları ile tamamlanan “Avrupa Hareketlilik Haftası” etkinlikleri Avrupa’da 2444 kent ve 622 aktivite ile kutlanmıştır.
Ülkemizde İstanbul,İzmir ve Bartın’ın içinde bulunduğu ve tüm hafta etkinlikleri ile kayıt olunmuş kutlamalar Bartın’da ana tema olan “paylaşım” konusu başta olmak üzere, çeşitli aktiviteler ile yürütülmüştür. Bunlardan çoğunluğunun kentimizin yaya dostu, bisiklet dostu bir kent olması için de kalıcı girişimlerin başlatıldığı hafta önümüzdeki yıllarda da çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.
Başta Pazar yerinin kurulu olduğu Davut Fırıncıoğlu Caddesinin Pazar kurulan Salı ve Cuma günleri trafiğe kapanacak olması, yaya güvenliği ve sağlıklı ve nitelikli bir çevrede alışveriş imkanı vermesi açısından önemli bir gelişmedir. Yine bisiklet kullanıcılarının her geçen gün arttığı Bartın’da bisikletlilerin fark edilip, trafikte yolların paylaşılması yönünde belediyemizce konulan uyarı levhaları, kentteki üst geçitler ile önemli akslara yerleştirilmiştir.
Başta Bartın Belediye Başkanı Sn. Cemal Akın olmak üzere, hafta etkinliklerinin mutfağında yer alan eğitimciler ve Bartın Üniversitesi öğrencilerine, etkinliklere katılan Bartın halkı ve Bartın Belediyesi personeli ile Bartın’ın adını tüm dünyaya duyuran Bartın basınına teşekkür ederiz.
Derneğimiz Bartın’da sağlıklı ve nitelikli yaşam için bisiklet odaklı faaliyetlerini artırarak kent yaşamına katkı sunmaya devam edecektir. Bartın halkının da bu çabaları dostlukla karşıladığının farkında olarak etkinliklere katılan ve destek veren herkese saygılarımızı sunarız.

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği
Yönetim Kurulu