Şehitlere Saygı Bartın Bisiklet Turu tamamlandı

16 Mar

Şehitlere Saygı Bartın Bisiklet Turu tamamlandı

Bartın Valiliği, Bartın Deniz ve Garnizon Komutanlığı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği ve Bartın Üniversitesi Bisiklet Kulübü tarafından Çanakkale Zaferinin 100. Yıldönümü ve 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Haftası kapsamında, 15 Mart 2015 Pazar günü düzenlen “Şehitlere Saygı Bartın Bisiklet Turu”na 45 bisikletli katıldı.

Saat 14.00’de Bartın Şehitliğinde Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, yapılan duaların ardından şehitlerin mezarlarına karanfil konulması ile devam etti. Yaklaşık 15 kilometrelik parkur kent içi geçişi ardından 45 bisikletli Bartın Deniz ve Garnizon Komutanlığı’na hareket etti. Bartın Deniz ve Garnizon Komutanlığı’nda yapılan Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıl sunumu ardından Deniz Komutanlığı tünelleri gezildi. Şehitlere Saygı Bisiklet Turu, Bartın Atatürk Stadyumunda son buldu.

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulubü Derneği olarak katılan tüm bisikletçilerimize ve destek veren başta Bartın Valisi Sn. Seyfettin Azizoğlu olmak üzere, Garnizon Komutanı Sn. Dnz.Kd.Albay Mehmet Erdemir’e, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sn. Ali Özdemir ile yol boyunca güvenliği sağlayan Emniyet ve Jandarma personeline teşekkür ederiz.

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği