Küre Dağları Milli Parkı ve 3. Bartın Bisiklet Festivali F.RE.E 2015 Münih Fuarında

25 Şub

18-22 Şubat 2015 tarihlerinde Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen “Eğlence ve Turizm” fuarında Küre Dağları Milli Parkı ve 3. Bartın Bisiklet Festivali tanıtıldı.

2014 Sonbaharında Küre Dağları Milli Parkı’nda turizmin çeşitlendirilmesi için alan çalışmaları yapmaya gelen  Inselhüpfen markasına ait “Radurlaub zeitreisen Gmbh” şirketi Türkiye temsilcisi Ali Sonay, Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü yöneticileri ile birlikte alan incelemeleri yapmıştı.

Türkiye,Hırvatistan,Arnavutluk,Yunanistan,İspanya,İskoçya ve Vietnam’da Tekne konaklamalı tur organizasyonları yapan şirket Mtb,Trek ve Ebike kategorilerinde yılda ortalama 6.000 bisiklet severe hizmet veriyor.

2015 yılı yazında profesyonel bisikletçiler ile Küre Dağları Milli Parkı’nda incelemeler yapmak üzere gelecek bir heyet milli park ve yakın çevresinde alternatif turizm, özellikle de kıyı turizmi bağlantılı dağ bisikleti tur olanakları konusunda incelemeler yapacak.

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulubü Derneği tarafından Inselhüpfen yetkilerine sunulan bilgiler çerçevesinde fuarda 5 gün boyunca bisikletseverlere dağıtılan boruşür milli parkı ile Bartın’da turizm ve tanıtıma katkıda bulunmak için hazırlanmıştı.

BrosurKapak-On