Pedaldaşlar Çanakkale’den döndü

6 Nis

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümünde Çanakkale Valiliği tarafından organize edilen “4. Şehitlere Saygı Bisiklet Turu”na Bartın’dan 26 bisikletli katıldı.

Bartın Valiliği’nin organizasyonunda ve Bartın Valiliği, Bartın Deniz ve Garnizon Komutanlığı,Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü ve Bartın Üniversitesi Bisiklet Kulübü katkıları ile gerçekleşen etkinlik için 26 bisikletli 3 Nisan 2015 Cuma günü Saat 09.00’da Valilik önünden hareket etti ve 6 Nisan Pazartesi Günü programı yine Valilik önünde tamamladılar.

Etkinlik kapsamında Türkiye’nin dört yanından gelen yaklaşık 3000 bisikletli ilk gün 57. Piyade Alayı ve Conkbayırı Şehitliği’ni, ikinci gün ise Abide ve Seddülbahir bölgesinde şehitlikleri ziyaret ettiler. Abide’de Çanakkale Valisi’nin açılış konuşmaları ardından şehitlerimiz için dualar okundu. Bartın’lı bisikletliler Bartın Valisi Sn. Seyfettin Azizoğlu’ndan teslim aldıkları Bartın toprağı ve bayrağımızı şehitlerimizle buluşturdu.

Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümünde Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulubü olarak başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi birkez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Bartın Pedaldaşlar Bisikler Kulübü Derneği