Bartın ve Karabük ‘lü Bisikletliler Küre Dağları Milli Parkında

22 May

 

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği olarak Küre Dağları Milli Parkı Müdürlüğü’nün talebi üzerine milli parkın Kastamonu- Pınarbaşı – Azdavay bölgelerinde bisikletli keşif turları yapıldı.

Her yıl milli parkın Bartın kesiminde yapmış olduğumuz günlük ve bisiklet festivali gibi etkinliklerin milli parkın Kastamonu- Pınarbaşı – Azdavay bölgelerinde de yapılabilirliği konusunda rotalar 19-21 Mayıs 2017 tarihlerinde üç günlük turlar ile yerinde test edildi. Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Külübü Derneği üyelerine Karabük Bisiklet Derneği üyelerinin de katılımı ile ilk gün Horma Kanyonu ve Ilıca Şelalesi, ikinci gün Valla Kanyonu ve son gün ise Çatak Kanyonu turları ile yaklaşık 200 km’lik 3 ayrı parkur haritalandı.

Pedaldaşlar yapmış oldukları çalışmaları Milli Park yöneticileri ve Pınarbaşı Kaymakamlığı’na ilerleyen günlerde sunacak ve önümüzdeki yıllarda Pınarbaşı merkezli bölgedeki bisiklet topluluklarına yönelik bir bisiklet şenliği planlayacak.

Çalışmamızda destekleri için Pınarbaşı Kaymakamı Sn. Nebi Çanga’ya,  Küre Dağları Milli Park Müdürü Sn. Ahat Deliorman ve milli park personeli Bayram ve Ali beyler ile Pınarbaşı esnafına bölgemizdeki nitelikli turizm ve bisiklete katkıları için teşekkür ederiz.